a Balatoni Szövetség honlapja

Szúnyoggyérítés a Balatonnál!

A márciusban megtartott elnökségi ülésen a Balatoni Szövetség foglalkozott a szúnyoggyérítés kérdésével. Akkor elhangzott, hogy sajnos még nem kaptuk meg az állami támogatást a 2014-es évre vonatkozóan. Azóta a Balatoni Szövetség a Magyar Turizmus Zrt. között megtörtént a pénzügyi elszámolás. Az viszont tény, hogy az idei év finanszírozása továbbra is bizonytalan.
A szakértők megvizsgálták a parti zóna és a háttérterületek nádas-mocsárrét komplexumainak időszakosan víz alatt álló részterületeit, és mivel a korai fejlődésű csípőszúnyog fajok lárváinak számottevő egyedszám megjelenését tapasztalták, ezért április 28 és 30 közötti időszakban javasolták biológiai lárvagyérítés megtartását. A Balatoni Szövetség ez alapján megrendelte közel 1200 ha területen a védekezést. A lárvagyérítést a Corax-Bioner ZRt. végzi.

A Balaton

DSC_3798_bearbeitet-3.jpg

Copyright © 2014. All Rights Reserved.

Our website is protected by DMC Firewall!