Véleménygyűjtés

A Balatoni Szövetség feladatának tekinti: "Intézkedéseket kezdeményez a szövetség működési területén a Balatont, annak környezetét érintő kérdésekben, tevékeny részvételt vállalva ezen intézkedések előkészítésében, kidolgozásában és megvalósulásuk ellenőrzésében." (részlet a Balatoni Szövetség alapszabályából).
Mindannyiunkat érintő kérdésekről, vízszintszabályozásról, partvédelemről, ivóvíz és szennyvíz kezelési kérdésekről szól a Balaton részvízgyűjtő gazdálkodási terve, melyet társadalmi vitára bocsájtott az Országos Vízügyi Igazgatóság. A Szövetség magára vállalja a BKÜ területén levő önkormányzatoktól a vélemények begyűjtését, ezek alapján közös álláspont kialakítását, illetve ennek eljuttatását az illetékes igazgatósághoz.
A véleményeket a Balatoni Szövetség Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. várjuk!

JELENTŐS VÍZGAZDÁLKODÁSI KÉRDÉSEK a Balaton részvízgyűjtő területén