Pályázati kiírás a Kék Hullám Zászló elnyerésére 2012.

PÁLYÁZATI KIÍRÁS A KÉK HULLÁM ZÁSZLÓ ELNYERÉSÉRE
STRANDOK ÉS KIKÖTŐK RÉSZÉRE 2012. ÉVI STRANDSZEZONRA

A Balatoni Szövetség (BSZ) pályázatot hirdet a KÉK HULLÁM ZÁSZLÓ elnyerésére a 2012. évi strandszezonra.
Pályázat célja: A pályázaton résztvevő tavak (Balaton, Fertő tó, Velencei-tó, Tisza-tó) strandjainak és kikötőinek minősítése a hazai és nemzetközi előírások szerint.
Pályázhatnak: A felsorolt tavak mellett található strandok (üzemeltetőtől független szabad és fizető strandok)
Közforgalmú- és vitorláskikötők (csak deponálásra használt kikötők kivételével)

Az értékelő rendszer alapján a pályázók elnyerik a KÉK HULLÁM ZÁSZLÓ 2012. feliratú zászlót, melyet a 2012. évi strandszezon időtartamára jogosultak elhelyezni a létesítményben, és jogosultak hivatalos levelezésükben feltüntetni.

A pályázatot benyújtó létesítmények bírálata 2012. május 14-től történik, előzetes értesítés szerint.
Eredményhirdetés: 2012. június elején várható. A pontos időpontról és helyszínről a Szövetség külön értesítést küld.
A pályázaton a Kékhullám Zászló franchise kézikönyvnek megfelelő pályázók vehetnek részt.
A jelentkezési lap jelen pályázati felhívás részét képezi, amely sokszorosítható.

Jelentkezési határidő: 2012. május 7.

Pályázat nevezési díja: Strandok esetében: 25.000 Ft/strand. Kikötők esetében: 35.000 Ft/kikötő.
A nevezési díjat a Balatoni Szövetség MKB Banknál vezetett 10300002-10535058-49020011 sz. számlájára át kell utalni.

A jelentkezési laphoz a pályázóknak csatolniuk kell a nevezési díj befizetését igazoló pénzügyi bizonylatot, valamint az összes, az adott szezonban a strand/kikötő üzemeltetésével kapcsolatos dokumentumokat, szerződéseket. Pld, vizimentővel, orvossal kötött megbízási szerződés stb. Ezek hiányában a nevezés érvénytelen. A határidő után beérkezett pályázatokat a Bíráló Bizottságnak nem áll módjában elfogadni. A pályázók a jelentkezési lap beadásával egy időben jelezzék a strand nyitásának pontos időpontját.
Az értékelő rendszerben leírt táblák, eszközök, stb. beszerzése a pályázók feladata.

Balatonfüred, 2012. április 10.

Balatoni Szövetség

A Balaton